Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

NA WARSZTAT ZAMIAST DO CELU

Z powodu nagłej awarii własnego pojazdu realizował pilną operację transportową samochodem ciężarowym udostępnionym przez „profesjonalną” wypożyczalnię. Kontrola inspektorów wykazała, poważne usterki stanu technicznego wobec czego pojazd zamiast do punktu przeznaczenia w trybie pilnym został skierowany do warsztatu i stacji kontroli pojazdów.

21 kwietnia 2022 r. na 156 km autostrady A4 Inspektorzy z Wrocławia zatrzymali do kontroli zespół pojazdów przewoźnika krajowego, którym przewożono dwa nowe samochody z Polski do Niemiec.

W trakcie czynności  inspekcyjnych okazało się, tachograf zainstalowany w pojeździe samochodowym od prawie dwóch lat nie posiada ważnego badania okresowego a ogumienie pojazdu już dawno powinno zostać wymienione. Kontrola stanu technicznego wykazała również usterkę oświetlenia pojazdu.

Kierujący na swoją obronę oświadczył, inspektorom, że nie kwestionuje ustaleń kontroli lecz jest bardzo zaskoczony jej wynikami gdyż zakładał, że pojazd wynajęty z profesjonalne wypożyczalni do zrealizowania pilnej operacji transportowej powinien być sprawny.

Wobec powyższego stanu faktycznego pojazd zamiast do punktu przeznaczenia został w trybie pilnym skierowany do warsztatu naprawczego i stacji kontroli pojazdów.

Za stwierdzone nieprawidłowości na kierujące nałożono szereg mandatów karnych a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem wysokiej kary pieniężnej.

 

 

Wersja XML