Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • PRZEŁADOWANY POJAZD ASENIZACYJNY W FATALNYM STANIE TECHNICZNYM WYELIMINOWANY Z RUCHU

  Pojazd inspekcji transportu drogowego i kontrolowany pojazd asenizacyjny
  Mocno przeładował beczkowóz bo chciał więcej zarobić. Tuż przed wjazdem na zlewnię, został zatrzymany przez patrol wrocławskiej ITD. W wyniku kontroli okazało się, że pojazd asenizacyjny nie ma aktualnych badań technicznych za to posiada masę usterek.   
  Data publikacji: 26-01-2022 08:38
 • TRANSPORT TOWARÓW NIEBEZPIECZNYCH Z NARUSZENIAMI

  Pojazd Inspekcji Transportu Drogowego i pojazd cycterna z towarami niebezpiecznymi
  Transport towarów niebezpiecznych niesprawnym pojazdem to powód wydania przez dolnośląskich inspektorów transportu drogowego zakazu wykonywania dalszego przewozu. Jak się okazało pojazd również był nieprawidłowo oznakowany, a wyposażenie przeciwpożarowe nie odpowiadało przepisom ADR.
  Data publikacji: 25-01-2022 08:17
 • KOLIZJA NA KRAJOWEJ ÓSEMCE

  Samochód Inspekcji, uszkodzony pojazd ciężarowy
  Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze,  a także niezachowanie bezpiecznej odległości były przyczynami kolizji do jakiej doszło na drodze krajowej nr 8 koło Lewina Kłodzkiego.
  Data publikacji: 21-01-2022 12:37
 • NIEZMIENNIE PRZEŁADOWYWANE „BUSY”

  Pojazd z lawetą oczekuje na ważenie i kontrole techniczną.
  Sześć przeładowanych „busów”, kolejny z przyczepą z niesprawnym tachografem, brak wymaganych okresów odpoczynku kierowcy, to tylko niektóre z ujawnionych naruszeń w ramach działań prowadzonych na S3 przez Inspektorów Transportu Drogowego z WITD we Wrocławiu.
  Data publikacji: 19-01-2022 10:47
 • PRZEWÓZ OSÓB Z WYKORZYSTANIEM APLIKACJI

  Auto służbowe inspekcji, a obok stoi auto osobowe
  Dwóch zatrzymanych kierowców i wszczęte postępowania administracyjne zagrożone nałożeniem wysokich kar to efekt kontroli przewozu osób przeprowadzonych przez dolnośląskich inspektorów transportu drogowego.
  Data publikacji: 14-01-2022 14:47
 • NIEZNAJOMOŚĆ I LEKCEWAŻENIE PRAWA SZKODZI

  Zatrzymanie pojazdu do kontroli
  13-nastka powszechnie uchodzi za cyfrę przynoszącą pecha. Niestety i tym razem sprawdziło się obiegowe porzekadło. Właśnie w ten sposób całą sprawę starał sobie wytłumaczyć kierowca, któremu w trzynastym dniu stycznia za nierejestrowanie danych dotyczących aktywności swojej i pojazdu przyszło zapłacił wysoki mandat. Sprawa dla kontrolowanego był tym bardziej bolesna, iż jak oświadczył, sugerował przedsiębiorcy w imieniu którego wykonywał przewóz, że w przypadku wykonywania transportu drogowego zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, pojazd samochodowy wchodzący w jego skład powinien zostać wyposażony w tachograf.
  Data publikacji: 14-01-2022 09:28
 • NADMIERNA PRĘDKOŚĆ I PRZEŁADOWANE POJAZDY – REALIZACJA WNIOSKÓW O KONTROLE POD WROCŁAWIEM

  punkt ważenia pojazdów na ul.Tyskiej we Wrocławiu
  Inspektorzy Transportu Drogowego z Wrocławia realizując wniosek o kontrolę mieszkańców pod oleśnickiego Rakowa ujawnili na drodze relacji Kiełczów – Raków rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego. W pierwszym przypadku było to przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h przez kierującą pojazdem osobowym. W drugim przypadku było to dopuszczenie do ruchu mocno przeładowanego pojazdu ciężarowego bez zabezpieczenia ładunku i ważnych badań technicznych
  Data publikacji: 13-01-2022 08:18
 • WALKA O CZYSTE POWIETRZE

  Kontrola pojazdu ciężarowego przez Inspektorów Transportu Drogowego
  W dniu 4 stycznia 2022roku w trakcie działań realizowanych na terenie Powiatu Kłodzkiego Inspektorzy Transportu Drogowego z  kłodzkiego oddziału WITD Wrocław ITD skontrolowali zespół pojazdów, którym wykonywany był krajowy transport drogowy.
  Data publikacji: 05-01-2022 08:14
 • KIEROWCO ! JEDZIESZ BEZ KARTY – TRACISZ PRAWO JAZDY

  Inspektor Transportu Drogowego kontroluje pojazd ciężarowy
  Jazda bez karty kierowcy, brak aktualnych badań lekarskich i psychologicznych, brak ważnych uprawnienia kategorii C i CE wymaganych do kierowania zatrzymaniem zestawem pojazdów to, tylko niektóre z ujawnionych nieprawidłowości przy jednej kontroli drogowej przeprowadzonej przez Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu.
  Data publikacji: 12-01-2022 08:20
 • NIESPRAWNE HAMULCE W NACZEPIE

  Pojazd ciężarowy stojący obok pojazdu służbowego Inspekcji Transportu Drogowego
  Niebezpieczna usterka techniczna, a dokładnie niesprawny układ hamulcowy był powodem niedopuszczenia do ruchu pojazdu ciężarowego należącego do litewskiego przewoźnika.
  Data publikacji: 23-12-2021 12:57
Wersja XML