Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Feralny początek ferii

15 stycznia (niedziela) inspektorzy z legnickiego oddziału dolnośląskiej ITD prowadzili czynności ukierunkowane na kontrolę przewozu dzieci w ramach działań „Bezpieczny autokar – ferie 2023.

Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli autobus, którym przewożono dzieci z miejscowości Wschowa do Jeleniej Góry na rozgrywki sportowe. Pojazd nie był oznakowany zarówno z przodu, jak i z tyłu tablicami informującymi o przewozie dzieci, wymaganymi dla zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży do lat 18. Analiza czasu pracy kierowcy wykazała, iż w dniu kontroli, przed zabraniem dzieci, kierująca prowadziła autobus przez około 40 minut  bez włożonej do tachografu karty kierowcy nie rejestrując na niej wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy lub przebytej drogi. W związku z ujawnionymi naruszeniami inspektorzy nałożyli na kierującą dwa mandaty karne oraz zatrzymali prawo jazdy.

Na uwagę zasługuje kolejny przypadek. Podczas powrotu z punktu kontrolnego do biura, inspektorzy transportu drogowego zauważyli na drodze wojewódzkiej nr 320 samochód osobowy znajdujący się w  rowie. Z pojazdu wysiadał mężczyzna. Mężczyzna nie  zgłaszał żadnych dolegliwości, czy urazów. Jego stan wskazywał na spożycie alkoholu, bowiem wyczuwalna była od niego wyraźna jego woń. Kontrola stanu trzeźwości wykazał około 1,2 mg/l alkoholu w wdychanym powietrzu, tj. ponad 2,4 promila. Sprawę inspektorzy przekazali przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z KMP w Legnicy.

 

Wersja XML